Velké Liščí letní slevy

Hry ostatní

Přemýšlíte nad novou hrou? A co se mrknout k Lišce a jejím parádním hrám za skvělé ceny?

Některé hry jsou specifické. Tedy hry u Fox in the Box skoro všechny, ale zatímco takový Root nebo Pád nebes nebo třeba připravovaný Too Many Bones zmizeli (a zmizí) jako pára nad hrncem, jsou u tohohle vydavatelství z Děčína hry, které si své publikum sice našly, ale zároveň se mnoho hráčů bojí je vyzkoušet. Ať už kvůli jejich časové náročnosti, pravidlům nebo třeba nutnosti počtu spoluhráčů. Víte ale co? Jedná se vždy o zajímavé a neprávem opomíjené tituly, které teď „lišák“ hodil do zajímavých slev. To už by byla slušná motivace k vyzkoušení, ne? A co tam tedy je?

 

Comanchería

Hned na úvod začneme čistou sólovkou. Přenesete se do časů, kdy Západ byl divoký a brázdili ho svobodné a volné kmeny Komančů. Právě v jejich roli se postavíte zlovolným dobyvatelům z řad Španělů, ostatních kmenů či později Texasanů a Američanů. Čekají vás hodiny dobrodružství na divokém západě, kdy každá partie přinese díky systému automy, ale i hráčským rozhodnutím zcela originální zážitek. Naše recenze zde.

 

Tankový duel: Nepřítel na dostřel

Z prérie osedlat kovové obry a vstříc bojištím východní fronty. Tankový duel je válečná hra, která 1-8 hráčům dovolí zažít velení tanku 2. světové války, kdy proti sobě stály legendární stroje jako T-34, Panther nebo Tiger a utkat se v dynamických a rychle se měnících soubojích provoněných naftou a střelným prachem. Recenze zde.

 

Conflict of Heroes: Bouře oceli

U válečných her a vřavy východní fronty ještě zůstaneme. V Bouři oceli namísto jednoho tanku a jeho posádky dostanete k velení celé jednotky, čety, družstva a těžké zbraně a jejich organizované celky. Od malých potyček několika vojáků až po rozsáhlé střety oblouku u Kurska. Bouře oceli vás provede postupným vývojem a nabalováním pravidel a možností a jedná se tak o sice klasickou žetonkovou válečnou hru, ale více než přístupnou i pro na tomto poli nezkušené hráče. Dokážete zvrátit průběh války na východě? Nebo zaženete nacisty do Německa?

 

Detektiv: Město andělů

A zpět do USA. Konkrétně do města andělů, tedy Los Angles, kam se vydáte v rolích detektivů řešit ty nejsložitější kriminální případy oddělení ve 20./30. letech minulého století. Zatímco jeden z hráčů hraje za „Loutkaře“ a ovládá příběh a případ, ostatní se snaží vše odhalit. Za nás jedna z nejlepších detektivních her na trhu, ať už hrajete ve více hráčích, ve dvou nebo máte rádi osamělé večery nad láhví kvalitní whisky.

 

Brian Boru

Hra, které jsem se sám delší dobu bránil, a to hlavně vzhledem k počtu hráčů 3-5. Přitom se ale jedná o velmi přístupnou, chytrou a hlavně zábavnou přetahovanou o sjednocení a vládu nad Irskem. Už jen to, že se jedná o jednu z nejpřístupnějších her od Lišky, by jí mělo zařadit do vašeho hledáčku.

 

Cave Evil

Hra černější než duše místních metalistů. Jako prastaří nekromanti soupeříte o ovládnutí moci. Pouze jeden může uspět, a to za pomoci zplozenců nejtemnějších hlubin a temnot. Temný ameritrash, který vypráví vždy zcela jedinečné příběhy. A hlavně hra, která může být pomyslným „vrcholem“ a „ozdobou“ každé sbírky.

 

Oath: Kroniky Říše a vyhnanství

Další z unikátních her Colea Wehrleho s ilustracemi Kylea Ferrina, která vám umožní vzt do svých rukou osud dějin celé říše v asymetrickém výpravném dobrodružství. Zhostíte se role vládnoucího Kancléře nebo intrikářských Občanů? Nebo si vybere zoufalé Vyhnance, kteří chtějí svrhnout pevný říšský režim? Každý sleduje jen své vlastní cíle, kterých chce během legacy kol hry dosáhnout. Hra plná dohadování, podrážení, plnění i neplnění slibů a křivých přísah – to je Oath!

 

Všechny hry najdete ve slevě přímo u Lišky zde!

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři