Střepy země

Knihy recenze

Nemusíte být nutně největší či nejsilnější, abyste porazily zdánlivě nepřemožitelného protivníka. Své o tom ví i David, který prakem skolil Goliáše. Zůstává pak otázka, jak se vypořádat se svým odkazem hrdiny, který ukončil válku. A zda se úhlavní nepřítel jednoho dne nevrátí.

Nejlepší čtení v roce 2022

Knihy zajímavosti

Není to nejaktuálnější seznam. Dokonce to není ani seznam toho nejlepšího, co v roce 2022 vyšlo. Přesto se jedná o můj výběr všech knih a komiksů, které jsem měl tu čest přečíst v loňském roce. Snad i vy zde najdete malou inspiraci. 

Zvláštní operace Z

Knihy recenze

Během studené války na sebe USA a SSSR sice dosti významně mávaly atomovkama, nicméně se nenašel žádný blázen, který by je skutečně použil. Zčásti i proto, že nukleární holocaust by se za vítězství dal považovat jen stěží. Co kdyby se ale našel blázen, který by dokázal obejít bleskurychlolu odvetu nepřítele? V tom případě hurá na New York! Jdeme rozsévat zkázu!

Šaman

Knihy recenze

Pokud jste za největší výpravu do dějin lidského rodu doposud považovali Cestu do pravěku nebo Osadu Havranů, je třeba vám otevřít oči. A není pro to lepší knihy nežli Šamana!

Prázdnota: Evoluce

Knihy recenze

Konec se blíží! Pouť Živoucího snu se chystá na cestu, frakce PNP se přestaly přetvařovat a všichni sledují zkázonosnou víru, hledající naplnění v Prázdnotě. Jak ale zabránít zničení galaxie?

Partneři