Comicsový Mikroskop - Deadpool: Art of War

Comics novinky

Zatímco my všichni víme o comicsových příbězích a hrdinech na stránkách sešitů, tak existuje jenom jeden je dost šílený na to, aby si uvědomil, že ON je v comicsu, a že my ho čteme. A právě tento hrdina je ten poslední, o kterém bych čekal, že bude spojen s dílem Umění války. Nicméně nový Deadpool je tu.

 

 

Když Sun Tzu prezentoval teorie popsané ve své knize Umění války, tak si vybral císařovi dvě nejoblíbenější konkubíny. Když jim dával rozkazy, tak byl jedinou odpovědí jen jejich smích. Tak jim usekl hlavy. Pak vybral další dvě a ty poslouchali na slovo. Za chvíli bylo poslušné a odhodlané vojsko ze všech žen císařského dvora. Jenže Sun Tzu ovšem nevěděl, že konkubíny mají děti a ty budou mít svoje děti a tak dále a tak dále až do doby, kdy si budou moci v současnosti najmout Deadpoola, který se vrátí v čase, aby se mohl pomstít. Kromě splněného úkolu si však Deadpool přines ještě něco. Rukopis Umění války, který ho svou moudrostí velmi zaujal. 

Deadpool se rozhodně knihu vydat aby na ní vydělal balík, ale aby do toho vydavatel šel, tak potřebuje něco nového nějaký vlastní pohled a výklad díla. Wade Wilson se to tedy rozhodne pojmout jako příručku pro přežití ve světě zmítaném válkou. Ale jak dostat svět do války? Ideálně pokud spolu budou válčit bohové. Tak se vypraví za Lokim do doby, když ještě nebyl ženská ani děcko a nabídne mu svoje služby konzultanta, aby mohl konečně porazit Thora.

Ano scénář je naprostá ztřeštěná pitomost, ale popravdě Deadpool není postava, která by si potrpěla na hluboká díla plná filosofických a historických odkazů. Samozřejmě existují čtenáři, recenzenti a vůbec další lidi, který jsou schopný najít intelektuální přesahy a poselství nejen v Deadpoolovi, ale i v Lobovi. Ale to je ptákovina. Deadpool je totiž comics, který se snaží plnit jednu z primárních úloh comicsu a tou je bavit. Díky tomu je také jedním z nejoblíbenějších hrdinů u nás.

Co se týká kresby tak tam nehledejte nic objevného, ale ani špatného. Za zmínku ovšem stojí dvě věci. Tou první je parádní obálka Scotta Koblishe. Druhou je pak coloring, kde Val Staples pravděpodobně upustil od digitálních barev a pustil se do toho hezky po staru ručně. Buď to a nebo  ten chuligán parádně umí s Photoshopem.

Art of War dokonce ani nepatří mezi nejlepší díla s Deadpoolem (tam řadím Wayův run a Killustrade), ale nějakým prapodivným způsobem mě tahle blbůstka hodně bavila a těším se na další díl.

  

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Partneři