Reportáž z Fancity – FFS 2014

Comics ostatní

Na konci října se v Chotěboři konalo již tradiční setkání fanoušků Fancity-Festival Fantazie Speciál. Po dvouletém pražském intermezzu v letech 2011 a 2012 se již 2. ročník konal sice opět v Chotěboři, ale na novém místě v hotelu Fantazie. Ten býval v desolátním stavu a opravy pokračují pomalu, ale oproti loňskému ročníku, to byl diametrální rozdíl ve vzhledu sálů, které září novotou.
Autor - Marty McFly

 

Lobo je prostě šílenec!

Comics recenze

A je to tady. Lobo u nás začíná vycházet pěkně od prvních booků  klasické řady a nakladatelství CREW tak rozjíždí kolotoč násilí, humoru a šílenosti. Minulý měsíc vyšel Bullíkův případ a další příběhy a na příští rok jsou už přislíbeny další dva comicsy. Ale je vůbec Lobo vhodný i pro nepubertální čtenáře? Je.

Batman - Imperátor Penguin

Comics recenze

Když sem se poprvé setkal s Batmanam, tak to bylo ve filmech od Tima Burtona ve věku, kdy pro mě tyto snímky měly být nepřístupné. I to je nejspíš důvodem toho, že pro mě je Jack Nicholson nejlepším filmovým Jokerem (druhý důvod je, že je víc comicsový, ale to by nám tu zase vznikl flame war) a také důvodem toho, že jedním z nejděsivějších Batmanových záporáků je pro mě Penguin. A právě ten je hlavním záporákem i této knihy a je nebezpečnější než kdy dřív.

Dědictví

Hry recenze

Umřel vám strýček. Je na čase vzít jeho peníze do svých rukou. A pěkně je rozfrcat.

"Huráá”, volají nadšené davy. “Jaká to převratná myšlenka", “Já to utratim nejdřív, to mi věřte, zvládnu to určo hned v prvnim kole”. "Sem Bohůš a všechny si Vás koupim."

Pokud jste pár deskovek hráli, jistě tušíte, že utratit peníze nebude zas tak jednoduché. Bude to těžší, než si je vydělat. 

A. Maleev: Zatraceně dobře kreslím Hellboye!

Comics ostatní

U nás známe kreslíře Alexe Maleeva hlavně díky omnibusu Daredevil, který u nás vydal BBart a nedávno vyšlé Vráně od Comics Centra. Právě Vrána: Mrtvá doba je velice specifická nejen stylem kresby, ale také grafickou úpravou českého vydání. Alex Maleev dorazil do Prahy ve čtvrtek 30. 10. a bude hlavní hvězdou dnešního dne na KomiksFESTu! K rozhovoru jsme se sešli v pátek.

Partneři